Baymak Pompa

baymak pompaBaymak Pompa

 

 

Öncelikle pompanın kelime anlamını bir açıklayalım. Pompa ; ihtiyaçlar doğrultusunda yerin altında ki suların yer yüzüne çıkarılması için kullanılan , teknolojinin bize sunmuş olduğu nimetlerden sadece bir tanesidir. Bildiğimiz üzere insanın yaşamını sürdürebilmesi için su olmazsa olmazdır , su insan oğlu için her şeydir. İnsan aç kalarak haftalarca dayanabilir fakat su öyle değil. Susuz yaşamak imkansız denebilecek kadar zordur.  Tarihe bir bakacak olursak , insanlar suya ihtiyaç duyduklarından dolayı pompanın biraz daha ilkel halleri ile bir çok icatlar bularak suya bir şekilde ulaşmayı amaçlamışlardır ve bu amaçlarında da çoğu zaman başarılı olmalarına rağmen kimi zamanlar gelmiştir ve başarıya ulaşamamışlardır.

Fakat insan oğlu bu , söz konusu kendi canı ise bir yolunu bularak genelde başarıya bir şekilde ulaşmıştır. Malum , insan oğlunun canı tatlı mı tatlıdır. Öyle değil mi ?
Tarihe baktığımız zaman ilk olarak pompayı İran uygarlığı ve aynı zaman sürecinde Romalılar kullanmaya başlamışlardır , bu iki uygarlıktan yola çıkarak diğer komuşu uygarlıklara da sıçramıştır bu icat. Tabii ki o sıralar şimdi ki hali ile üretilmemiştir pompa , gayet ilkel pompa araçları kullanılmıştır fakat bakmamız gereken pompanın şekli şemali değil de ulaştırdığı sonuç ve o ulaştırdığı sonuca varırken işimizi ne kadar kolaylaştırdığı.

İran ve Roma uygarlıklarının bulmuş olduğu pompayı daha sonralar da Archimedes geliştirmiştir fakat geliştirdiği sistem biraz daha karmaşık bir sistem haline gelmiştir. Geliştirse bile ilkel olduğu için o sıralar insanlar haklı olarak zorlanmışlardır tabii ki.  Şimdi bize tabii zor geliyor ama tarihi bu güne göre yorumlamak biraz mantıksız gelir. Sonuç olarak o zaman ki insanlar ile şimdi ki insanların fiziksel yapısı aynı değildir , zamanla nesil daha da küçülmüştür ve güçsüzleşmiştir o zamana göre. Pompa adı verilen bu icat zamanla farklı iş kollarında da kullanılmaya başlanmıştır. Örneğin ; maden ocaklarında , yerin altında ki , maden ocaklarının içerisinde ki birikmiş suları dışarıya atmak için insanlar pompaya başvurmuşlardır.

 

Genel olarak insanlar hangi alanda kullanmışlardır?
Genel olarak insanlar, yukarıda da belirtildiği gibi yer altında ki suları yer üstüne çıkarmak amacı ile kullanmışlardır.
İnsanların aklına gelen sorulardan birisi işe şu sorudur :
Günümüzde pompa yapımında ki en üstün markaları soracak olursak örnek verebileceğiniz bir marka var mı ?
Günümüzde pompa yapımında ki en üstün markaya verilebilecek örnek şüphesiz ki Baymak pompadır.
Peki Baymak pompa referansı gerçekten sağlam , güvenilir midir ?
Aynen öyle güzel kardeşim , zaten bildiğiniz üzere Baymak markası ülkemizde gerçekten herkes tarafından bilinen bir markadır. Önemli bir ihtiyacımız olan suyun , yer yüzüne çıkmasında da bu güvenilir marka olan Baymak pompa yı güvenle seçebilirsiniz.
Usta kadrosu ile , temiz ve kaliteli bir geçmişi ile bizlere pompa alanında da hizmet veren Baymak pompa , kolay kolay bir şey beğenmeyen insanımız tarafından da sık sık tercih edilen üstün ve profesyonel bir markadır. Fiyatları her cebe uygundur , ucuz ama kaliteli bir ürün denilebilir rahatlıkla. Günümüzde ucuz olup da gerçekten kalitesini şakır şakır konuşturabilecek pek bir marka yok denebilecek kadar az durumdadır. Baymak pompa  da bu yok denebilecek kadar az bulunan kaliteli ama her cebe uygun ürünleri ile sizlere bugüne kadar hizmet etmiştir ve bu günden sonra da hizmet etmeye devam edecektir.

 

Baymak Ana BAYİ

 

EYÜBOĞLU

 

eyuboglu-2014 eyuboglu

Content Protection by DMCA.com
DMCA.com Seo Web Design